Kurzy angličtiny pro děti

Kdy začít s výukou angličtiny u dětí? Učit dítě sám doma nebo raději počkat na první třídu? Do jakého kurzu ho zapsat? Otázek při výuce angličtiny u dětí je hned několik, pojďme se podívat na možnosti výuky jazyků u dětí.

 

Důležité je začít! Otázek jak a kdy začít s výukou angličtiny u dětí je mnoho, Základní je ovšem začít. Pokud jste se rozhodli, že investujete do svých dětí a dáte jim ten nejlepší vklad do budoucna, vzdělání, na nic nečekejte. Nezapojujte se do výuky doma a nechce ji na specialistech, Dnes existuje nepřeberné množství metod, které vaše dítě naučí jazyky hravou a lákavou formou. Jak je to tedy s kurzy angličtiny?  

 

Státní školy a angličtina


Přístup k výuce jazyků v mateřských, základních a středních školách je dán různými vzdělávacími programy, které si školy volí sami. V mateřských školách je výuka hrou, jazyk je zde dobrovolný a pokud rodič nechce, dítě do něj chodit nemusí. V zahájením povinné školní docházky ale dítě s výukou jednoho jazyka začít musí. Zde je důležité, jak je výuka brána, zda jako předmět nebo jako pokračování her a motivování k jazyku. S příchodem na střední školu už děti jazyk ovládají, a pokud ne dříve, učí se další cizí jazyk dle vlastního výběru. Z jednoho z nich pak skládají maturitní zkoušku, která dokládá úroveň o dosaženém vzdělání. Pokud ovšem školáci jazyk nepoužívají, je jejich motivanost velmi malá a často sklouznou mezi kategorii “věčných začátečníků”.

 

Výuka dětí v jazykové škole

Jazykové školy respektují trend dnešní doby, začít s výukou co nejdříve. Existuje celá řada miniškolek a kurzů pro úplně malé děti. Vybrat si můžete i z různých výukových metod, která se vám zrovna zamlouvá. Jazykové školy obvykle začínají s výukou děti přibližně od šesti let. U dětských kurzů je důležité nejen rozdělení podle věku, ale také podle jazykové úrovně. Děti jsou tak ve skupině motivováni pracovat, ale nejsou brzděni nebo naopak hnáni moc dopředu.

 

Většina jazykových škol bere děti do patnácti let, následně už přejdou do kurzu pro dospělé. Vaše dítě tak může v jazykové škole studovat pohodlně od začátku až do maturity, případně i dále.

 

Jazykové školy umožňují dětem složit i celou řadu jazykových zkoušek o doložení jejich úrovně. Čím dříve takovou zkoušku podstoupí, tím lépe. Připraví si tak cestu k budoucímu zaměstnání, ke studiu na zahraniční univerzitě nebo nebudou muset absolvovat výuku na státní vysoké škole. Výhod je zde spousta, určitě se včas informujte přímo v jazykové škole. Stejně tak školy poskytují zahraniční pobyty během léta nebo i školního roku.

 

Hurá do zahraničí

Jazykové školy umožňují v rámci svých programů také studium v zahraničí. Můžete tak vyslat svého potomka na zajímavou a nevšední cestu, na které se naučí jazyk v cizím prostředí a pozná také nové lidi. Jen zde pozor, nepřeceňte svého malého žáka. U dětí do dvanácti let byste si měli být jistí, že zvládnou často delší pobyt bez rodičů navíc v cizí zemi. Pokud zde vše příliš uspěcháte nejen, že se jeho jazykové znalosti nezlepší, ale bude mít navíc velmi nepříjemný zážitek.

 

Nepodceňte výběr jazykové školy


Pokud jste se rozhodli své děti zapsat do kurzu, zvolte pečlivě jazykovou školu. Důležitá je především kvalita lektorů a zda mají plnou kvalifikaci pro výuku angličtiny u dětí. Nechte si ukázat certifikáty, případně se běžte bez dítěte podívat na první hodinu a seznamte se s daným lektorem. Ten hraje klíčovou roli pro výuku dětí. Hledejte citlivého pedagoga, který ví jak s dětmi pracovat, jak je správně motivovat a dodat jim patřičnou sebedůvěru. Pokud se vám hned první lektor nezdá, porovnejte je s dalšími.

 

Důležitá je i velikost skupiny. Děti jsou přirozeně soutěživí a milují kolektiv dalších dětí. Nehledejte tedy individuální výuku pouze s lektorem, na ni přijde čas později. Maximální počet dětí v jedné výukové skupině by neměl překročit osm malých studentů. Příliš velký kolektiv naopak děti rozrušuje a je těžké se jim detailně věnovat.

 

Kde hledat kurzy pro děti

Dnes je na internetu nepřeberné množství jazykových škol. Kde ale hledat pohodlně a snadno? Zkuste portál Jazykovky.cz, zde si přehledně zadáte jaký kurz potřebujete a jen porovnáte nabídku jednotlivých jazykových škol.

1 094 kurzů
600 škol
gdi
Jazykovky.cz JazykovéZkoušky.cz SlevyKurzů.cz Jazyky.com Nazkušenou.cz Angličtina on-line Němčina on-line Francouzština on-line Španělština on-line Italština on-line Tlumočení-Překlady.cz Překládá.cz Tlumočí.cz