Doporučené jazykové školy
Jazykový kurz Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE
Filtrování podle více parametrů

Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE
 (kód: LPS202008)

V kurzu se připravíte na typické konverzační situace s pacienty a kolegy. Systematicky rozšíříte svou slovní zásobu v lékařské němčině a procvičíte také gramatické struktury, které jsou pro lékařskou němčinu obzvláště důležité.
Němčina
Čas výuky
Podle dohody se studentem
Opakuje se
Jednorázový intenzivní kurz
11.8.2020
Vyuč. jazyk
NJ
Počet studentů
Jazykový kurz Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE: počet studentů4-6
Cena
Cena jazykového kurzu němčiny v Žamberku - Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE 4 499 Kč
Rozsah výuky | Hodin týdně
Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE - rozsah výuky jazykového kurzu v Žamberku Lysann Poláčková Schönherr Jazyková škola Žamberk 20h
| 2x4h
Kurz začíná
jinak Kdy začíná jazykový kurz Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE - Jazykový kurz Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE
jazykový lektor Lysann Poláčková Schönherr
Lysann Poláčková Schönherr
jazyková učebnice: Menschen im Beruf: Medizin B2-C1 – cvičebnice odborné slovní zásoby s mp3-CD
Menschen im Beruf: Medizin B2-C1 – cvičebnice odborné slovní zásoby s mp3-CD
Pokročilost
B1 - Nižší-středně pokročilý, B2 - Vyšší-středně pokročilý,...
Zkouška
Patientenkommunikationstest, Fachsprachprüfung nebo...
Typ kurzu
Online výuka přes internet, skype, e-learning

Termín konání kurzu

Zahájení:
11.8.2020
Čas konání:
Podle dohody se studentem
Délka kurzu:
1 měsíc
Poznámka:
11.8.2020 - 9.9.2020 každé úterý 17:30 - 19:00 hodin a každé čvrtek 17:30 - 19:00 hodin

Rozsah výuky

Počet vyučovacích hodin:
20 h (2x4h)
Délka vyučovací hodiny:
45 minut
Periodicita:
Jednorázový intenzivní kurz
Poznámka:
Lekce jsou prováděny pomocí bezplatného programu ZOOM.

Cena kurzu

Cena kurzu:
4 499 Kč
Počet studentů ve skupině:
4 – 6
Cena zahrnuje:
pravidelná výuka, pracovní listy, oprava domácích úkolů
Další nutné náklady po nástupu výuky:
Účastníci potřebují počítač nebo notebook s kamerou a sluchátka s mikrofonem.
Poznámka:
max.6 lidí v kurzu

Náplň a obsah kurzu

V kurzu se připravíte na typické konverzační situace s pacienty a kolegy. Systematicky rozšíříte svou slovní zásobu v lékařské němčině a procvičíte také gramatické struktury, které jsou pro lékařskou němčinu obzvláště důležité.

Proč si vybrat tento kurz

Rozšíříte si zde své jazykové znalosti o lékařskou slovní zásobu. Cílem kurzu je, abyste se domluvili v německé nemocnici a při kontaktu s pacienty.

Výuka probíhá komunikativní metodou pomocí mnoha rozhovorů z pracovního dne lékaře/ky a diskusí o tématech z běžného života lékaře a pacienta. Budeme se zabývat také vyplňováním německých formulářů a dokumentů, se kterými se můžete setkat v každodenní lékařské praxi. A naučíte se důležitá slova a slovesa k tématům lidské tělo, nemoci a jejich příznaky.

Kromě toho budeme se v kurzu zabývat delšími texty a poslechy nebo videodokumenty s lékařskou tématikou. Nová slovní zásoba, která se bude v textech vyskytovat, bude okamžitě upevňována a opakována v písemných i ústních cvičeních. Budete seznamovat se i s jazykovými a gramatickými nuancemi, které Vám pomohou zlepšit Vaše vyjadřování a styl psaní. Cvičení na gramatiku se vždy budou hodit k tématu textu a budou se procvičovat písemně, ústně a komunikativní metodou. Na každou hodinu dostanete odpovídající seznam nových slov.

Pro koho je kurz určen

Kurz je vyučován lektorkou specializovanou na přípravu lékařů a zdravotních sester na práci v Německu, Rakousku či Švýcarsku s maximálně individuálním přístupem k potřebám jednotlivých studentů.

Cíl kurzu

 • Připrava na Patientenkommu­nikationstest, Fachsprachprüfung nebo TELC Medizindeutschprüfun­g.
 • Rozšíříte si zde své jazykové znalosti o lékařskou slovní zásobu. Cílem kurzu je, abyste se domluvili v německé nemocnici a při kontaktu s pacienty. Výuka probíhá komunikativní metodou pomocí mnoha rozhovorů z pracovního dne lékaře/ky a diskusí o tématech z běžného života lékaře a pacienta.

Obsah kurzu

 • V tomto kurzu se budeme zabývat delšími texty a poslechy nebo videodokumenty s lékařskou tématikou. Nová slovní zásoba, která se bude v textech vyskytovat, bude okamžitě upevňována a opakována v písemných i ústních cvičeních.
 • Frekventované terminologické okruhy slovní zásoby (tělní systémy, komunikace s pacientem a s úřady, sepisování anamnézy, péče o pacienty po operaci atd.)
 • Konverzační zvládnutí situací (od konverzace s nově příchozím pacientem, přes sepisování anamnézy až po rozhovor s pozůstalými)
 • V tomto kurzu se budete seznamovat s jazykovými a gramatickými nuancemi, které Vám pomohou zlepšit Vaše vyjadřování a styl psaní. Cvičení na gramatiku se vždy budou hodit k tématu textu a budou se procvičovat písemně, ústně a komunikativní metodou.
 • Příprava na jazykové zkoušky potřebné pro práci ve zdravotnictví
 • Základní gramatická témata

Online kurz vlastně běží jako klasický kurz němčiny jen s tím rozdílem, že se nesetkáváme v opravdové, ale ve virtuální učebně. Ale stejně jako v běžném kurzu němčiny budeme hodně mluvit (mezi všemi účastníky a se mnou). A na virtuální tabuli budu psát gramatiku nebo nová slova. A pokud jste na dovolené nebo na služební cestě, můžete se účastnit kurzu odtamtud a nenecháte si hodinu ujít (pokud budete mít přístup na internet).

Setkáváme se online 90 minut dvakrát týdně.
Sdílím pracovní listy přes google drive.
Jako domácí úkol ode mě dostanete pracovní listy pro písemná cvičení.
Sdílím elektronickou tabuli pomocí sdílení obrazovky.
Vysvětluji gramatická pravidla nebo složitá cvičení na interaktivní tabuli, abyste je mohli lépe porozumět.
Je ideální, pokud používáte v hodině sluchátka a mikrofon.

Zařazení kurzu

 • Druh kurzu: Online výuka přes internet, skype, e-learning
 • Obsahové zaměření: Kurz odborného/profesního jazyka, Kurzy připravující na práci v zahraničí, Odborný kurz v cizím jazyce
 • Věková skupina: Pro dospělé
 • Profesní skupina: Lékaři a zdravotní pracovníci, Studenti
 • Forma výuky: Konverzace s rodilým mluvčím, Kurz se speciální didaktickou metodou výuky, Výuka přes internet

Výuku zajišťuje

Lysann Poláčková Schönherr

Jazyková škola Žamberk
Žamberk
56401
Masarykovo nám. 1
+420 605 864 419 https://join.skype.com/invite/kCIT8HitEcse YouTube kanál https://nemcinaslysann.com

Pokročilost kurzu

B1 - Nižší-středně pokročilý, B2 - Vyšší-středně pokročilý, C1 - Pokročilý

Jaké jsou vstupní znalosti?

Bez problémů mluvíte v němčině o sobě, Vašich zálibách, práci a o většině každodenních témat. Také můžete povyprávět o filmech, které jste shlédli, nebo o knihách, které jste přečetli? Pak jste správně na tomto kurzu. Pravděpodobně máte z němčiny maturitu nebo jste se po škole několik let učili německy v různých kurzech. Možná jste pobývali i pár měsíců v některé z německy mluvících zemí.

Rozřazovací test pokročilosti
Lektor jazykového kurzu Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE - Lysann Poláčková Schönherr

Lektor tohoto kurzu

Lysann Poláčková Schönherr

Budete se učit německy s rodilou mluvčí. Zlepšíte se v komunikaci, rozšíříte si slovní zásobu, ale i znalosti gramatiky.

„Chtěla bych své studenty podpořit v tom, aby našli svůj individuální způsob učení a tím byli dlouhodobě úspěšní při osvojování německého jazyka. Moje nadšení a motivaci bych ráda předávala studentům dál a chtěla bych, aby je učení němčiny bavilo.“

V čem lektor vyniká

Nemyslím si, že je třeba talentu, aby se člověk naučil a ovládal cizí jazyky. Spíše jsem přesvědčená, že každý dokáže pomocí individuální učební strategie vylepšit a optimalizovat své studijní schopnosti. Chtěla bych své studenty podpořit v tom, aby našli svůj individuální způsob učení a tím byli dlouhodobě úspěšní při osvojování německého jazyka.

Vzdělání a praxe

Narodila jsem se a vyrostla v Drážďanech. Tam jsem také na univerzitě studovala germanistiku a pedagogiku se zaměřením na němčinu jako cizí jazyk a vzdělávání dospělých. Po absolvování magisterského studia jsem nejdříve učila němčinu studenty z celého světa na univerzitě v Drážďanech. Pak jsem odešla do ČR. Vyučovala jsem na univerzitách v Ústí n. L., Brně, Hradci Králové a Banské Bystrici. Od roku 2008 pracuji a bydlím s mými dvěma dětmi a mužem v Hradci Králové a následně v Žamberku.

6 osobních zkušeností studentů

Ohodnotit lektora
Učebnice v jazykovém kurzu Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE - Menschen im Beruf: Medizin B2-C1 – cvičebnice odborné slovní zásoby s mp3-CD

Učebnice pro tento kurz

Menschen im Beruf: Medizin B2-C1 – cvičebnice odborné slovní zásoby s mp3-CD

Hueber
D. Thommes, A. Schmidt • Vydáno 2016 • ISBN 978-3-19-701190-5

Cvičebnice Menschen im Beruf: Medizin B2-C1 zprostředkovává odbornou slovní zásobu z práce lékaře. Je určena k získání komunikačních schopností pro zdravotnický personál a odpovídá pokročilé znalostní úrovni B2-C1. Je myšlena jako doplněk k základní učebnici, která může být libovolná nebo pro vedení kompaktních odborných kurzů. Cvičebnice se zaměřuje především na rozšíření specifické slovní zásoby nutné pro komunikaci s pacienty, kolegy a lékaři, přičemž v cvičebnici najdete typické pracovní situace (příjem pacienta, vedení chorobopisu, komunikace s příbuznými, vizita atd.). Součástí je mp3-CD se všemi nahrávkami.

Kurz připravuje na zkoušku

Patientenkommunikationstest, Fachsprachprüfung nebo TELC Medizindeutschprüfung

Fotografie ze školy a z kurzů

Pár slov o nás

V mých kurzech si hlavně procvičíte spontánní mluvení v němčině, porozumění poslechu a textu a rozšíříte si znalosti gramatiky. Psaní také nezůstane opomenuto.

Vyučuji němčinu, svůj rodný jazyk, s nadšením a mám radost z každého úspěchu svých žáků. Ráda bych své nadšení a motivaci předávala studentům dál a chtěla bych, aby je učení se němčině bavilo a dělalo jim radost.

Více na mých stránkách

Proč si vybrat nás

 • Budete se učit německy s rodilou mluvčí s 18 lety zkušeností s výukou němčiny
 • Zlepšíte se v komunikaci, rozšíříte si slovní zásobu, ale procvičíte si také poslech a znalosti gramatiky.
 • Budete se učit nejen cizí jazyk, ale i učební strategie, které Vám pomohou dosáhnout Vašich cílů.

Vybavení školy

 • Bezbariérový přístup
 • Nápojové automaty
 • Vlastní učebny

Doprava

Při online-výuce ani lektor cestovat k vám, ani vy do jazykové školy. Ušetřený čas můžete věnovat studiu.

Jak nastoupit do kurzu

Zápis

Když máte zájem o tento kurz, můžete se na ně přihlašovat kdykoli během roku. Stačí mě oslovit pomocí formuláře přímo na těchto webových stránkách, případně e-mailem nebo telefonicky.

Na kurzy se zaregistrujete

přes naše webové stránky www.nemcinasly­sann.com
mailem: lysann.polackova@seznam.cz
nebo telefonicky: +420 605 864 419

Další kurzy němčiny | Lysann Poláčková Schönherr

Jazyk Název kurzu a pokročilost Studentů Délka kurzu Rozsah výuky Cena
NJ
Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím/ Skype individualní kurz
kód kurzu (LPS201906)
B2 - Vyšší-středně pokročilý, C1 - Pokročilý
1 – 1 jiná 20 h 450 Kč
NJ
Individuální kurz němčiny s rodilým mluvčím po Skype
kód kurzu (KURZ-004)
Dle pokročilosti studenta
1 – 1 jiná 450 Kč / 60 minut
NJ
Letní kurz němčiny ONLINE s rodilým mluvčím, B2 a C1
kód kurzu (KURZ-A1letni)
B2 - Vyšší-středně pokročilý, C1 - Pokročilý
4 – 6 jiná 24 h (2x2h) 3 499 Kč
NJ
Letní kurz němčiny ONLINE s rodilým mluvčím, A2 a B1
kód kurzu (KURZ-A2letni)
A2 - Mírně pokročilý, B1 - Nižší-středně pokročilý
4 – 6 jiná 24 h (2x2h) 3 499 Kč
NJ
Letní kurz němčiny s rodilým mluvčím v Žamberku -> B1, B2 a C1
kód kurzu (KURZ-A3letni)
B1 - Nižší-středně pokročilý, B2 - Vyšší-středně pokročilý, C1 - Pokročilý
5 – 10 jiná 30 h (2x3h) 3 499 Kč
Více kurzů školy

Rezervace místa v kurzu

Dobrý den, chci si rezervovat místo v jazykovém kurzu
Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE (kód: LPS202008). Zašlete mi prosím informace o platbě a zápisu do kurzu.

Ověřit volné místo

Dobrý den, chci si ověřit, zda je ještě volné místo v jazykovém kurzu Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE (kód: LPS202008).

Informovat se na kurz

Dobrý den, chci se informovat na kurz Letní kurz Němčina pro lékařskou praxi s rodilým mluvčím ONLINE (kód: LPS202008). Kontaktujte mě, prosím.

Jmenuji se

a můj email je

případně mě zastihnete na telefonu

.

Rád(a) bych ještě poznamenal(a): Rád(a) bych ještě poznamenal(a): Rád(a) bych se také zeptal(a) na:

Ozvěte se mi prosím co nejdříve. Děkuji.

Souhlasím s podmínkami užití portálu Jazykovky.cz
Zašlete škole zprávu.
Jméno a email jsou povinné položky
1 325 kurzů
627 škol
gdi
Jazykovky.cz JazykovéZkoušky.cz SlevyKurzů.cz Jazyky.com Nazkušenou.cz Angličtina on-line Němčina on-line Francouzština on-line Španělština on-line Italština on-line Tlumočení-Překlady.cz Překládá.cz Tlumočí.cz